| Noisy Level | 48dB |
|---|---|
| Package | Wooden Case |
| Heat Exchanger | Shell And Tube Type |
| Capcity Control | 0, 50, 75, 100 |
| Product Type | Water Cooled Scroll Chiller |
| Compressor | Screw |
|---|---|
| Theory | Water Cool Way |
| Electrical Components | Schneider |
| Solenoid Valve | Emerson |
| Ambient Temperature | -30℃~+45℃ |
| Compressor | Screw |
|---|---|
| Theory | Water Cool Way |
| Temperature Control Range | -25℃ To +35℃ |
| Solenoid Valve | Emerson |
| Products Name | Screw-type Water Chiller |
| Sound Level | 60-65dB(A) |
|---|---|
| Control System | Microprocessor |
| Control Of Refrigerant | Danfoss Expansion Valve |
| Pump Power | 0.75KW |
| Structural Form | Horizontal |
| Compressor Control | 25-50-75-100% |
|---|---|
| Fuction | Single Cooling Or Hea |
| Voltage | 380V/3P/50Hz, 220V/1P/60Hz |
| Horse Power | 5hp*2 |
| Water Flow | 5.31m3/h |
| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
|---|---|
| Tube Length | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Product | Evaporator, Condenser |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
| Tube Size | Dia.9.52mm |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
| Noise Level | Less Than 70 DB |
|---|---|
| Power Supply | 3 Phase, 380/220V, 50Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Tank Capacity | 70L |
| Cooling_Capacity | 15,000 BTU/hr |
| Evaporator Type | Shell And Tube |
|---|---|
| Fan | 0.35KW*2PCS |
| Warranty | 12 Months |
| Electric Parts | Schneider |
| Fature | High Heat Transfer Preformance |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
|---|---|
| Product | Evaporator, Condenser |
| Produce Name | Shell Tube Evaporator |
| Material | Copper/Aluminum/Steel |
| Condenser Fan Power | 16KW |