| Control Of Refrigerant | Danfoss Expansion Valve |
|---|---|
| Structural Form | Horizontal |
| Voltage | 380V/3P/50Hz, 220V/1P/60Hz |
| Control System | Microprocessor |
| Flow Rate | 50 M3/Hr |
| Sound Level | 60-65dB(A) |
|---|---|
| Control System | Microprocessor |
| Control Of Refrigerant | Danfoss Expansion Valve |
| Pump Power | 0.75KW |
| Structural Form | Horizontal |
| Compressor Control | 25-50-75-100% |
|---|---|
| Fuction | Single Cooling Or Hea |
| Voltage | 380V/3P/50Hz, 220V/1P/60Hz |
| Horse Power | 5hp*2 |
| Water Flow | 5.31m3/h |
| Fan No | 600*6 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Temp Control Accuracy | PID±0.1℃ |
| Condenser Type | Shell And Tube |
| Theory | Air Cooled |
| Nombre del producto | Torre de refrigeración circular |
|---|---|
| Dispositivo de estrangulación | válvula de expansión |
| Fans del condensador | Axial/centrífugo |
| Potencia del ventilador del condensador | 16 kW |
| Partes eléctricas | El Sr. Schneider |
| Category | Wine Refrigerators |
|---|---|
| Frequency | 50 Or 60HZ |
| Cooling Water Flow | 113.5m3/h |
| Noisy Level | 48dB |
| Compressor Typetype | Panasonic |
| Temp Control Accuracy | PID±0.1℃ |
|---|---|
| Fan No | 600*6 |
| Condenser | ANGES |
| Compressor | Hanbell |
| Controller | Siemens PLC |
| Transport Package | Standard Export Wooden Box |
|---|---|
| Fan Power | 7.5 KW |
| Compressor | Hanbell |
| Condenser Type | Shell And Tube |
| Temperature Range | 5-20°C |
| Nombre del producto | Torre de refrigeración circular |
|---|---|
| Dispositivo de estrangulación | válvula de expansión |
| Fans del condensador | Axial/centrífugo |
| Potencia del ventilador del condensador | 16 kW |
| Partes eléctricas | El Sr. Schneider |
| Horse Power | 5hp*2 |
|---|---|
| Copper Pipe | High Quality |
| Type Of Compressor | Scroll Type |
| Laser Type | CO2 |
| Water Flow | 5.31m3/h |