| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
|---|---|
| Tube Length | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Product | Evaporator, Condenser |
| Is Customized | Yes |
|---|---|
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Evaporator | Shell And Tube |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
| Product | Evaporator, Condenser |
| Condenser Fan Power | 16KW |
|---|---|
| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
| Is Customized | Yes |
| Tube Length | Customized |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Out Shell | Carbon Steel |
|---|---|
| Product | Evaporator, Condenser |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
| Tube Size | Dia.9.52mm |
| Evaporator | Shell And Tube |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
| Tube Size | Dia.9.52mm |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
| Fin Type | Flat/Corrugated |
|---|---|
| Condenser Fan Power | 16KW |
| Produce Name | Shell Tube Evaporator |
| Tube Size | Dia.9.52mm |
| Material | Copper/Aluminum/Steel |
| Cooling Power | 15Tons |
|---|---|
| Compressor Typetype | Panasonic |
| Category | Wine Refrigerators |
| Cooling Water Flow | 113.5m3/h |
| Capcity Control | 0, 50, 75, 100 |
| Evaporator Type | Shell And Tube |
|---|---|
| Fan | 0.35KW*2PCS |
| Warranty | 12 Months |
| Electric Parts | Schneider |
| Fature | High Heat Transfer Preformance |
| Net Weight | 1.2 / 1.6 / 1.8 Kg |
|---|---|
| Principle | Regenerative Heat Exchanger |
| Refrigerant | R417a |
| Technic | Brazing |
| Application | HVAC, Refrigeration, Chemical Industry |
| Item | Finned Tube Radiator Water Cooler |
|---|---|
| Fin Tube Type | DR-Extruded Fin Tube |
| Max Working Temperature | 200 Degrees Celsius |
| Heat Treatment | YES |
| Principle | Regenerative Heat Exchanger |