| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Refrigerant | R134a/R410a/R407c |
| Tube Size | Dia.9.52mm |
| Tube Material | SUS304 Stainless Steel |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
| Fin Material | Aluminum/Copper |
|---|---|
| Product | Evaporator, Condenser |
| Produce Name | Shell Tube Evaporator |
| Material | Copper/Aluminum/Steel |
| Condenser Fan Power | 16KW |
| Fature | High Heat Transfer Preformance |
|---|---|
| Shell Length | 1-10 Meters |
| System | Single /double/Triple System |
| Specific Use | Heating Or Cooling |
| Heat Exchange Tube | Brass |
| Fature | High Heat Transfer Preformance |
|---|---|
| Throttling Device | Expansion Valve |
| System | Single /double/Triple System |
| Fan | 0.35KW*2PCS |
| Evaporator Type | Shell And Tube |
| उत्पादन का नाम | कम शोर चिलर |
|---|---|
| थ्रॉटलिंग डिवाइस | विस्तार वाल्व |
| बिजली के पुर्जे | श्नाइडर |
| वारंटी | 1 वर्ष |
| रेफ्रिजरेंट का नियंत्रण | डैनफॉस एक्सपेंशन वाल्व |
| Cooling Water Flow | 113.5m3/h |
|---|---|
| Power | 0.155-0.31 |
| Noisy Level | 48dB |
| Heat Exchanger | Shell And Tube Type |
| Package | Wooden Case |
| Transport Package | Standard Export Wooden Box |
|---|---|
| Fan Power | 7.5 KW |
| Compressor | Hanbell |
| Condenser Type | Shell And Tube |
| Temperature Range | 5-20°C |