| Outer Casing | Galvanized Sheet |
|---|---|
| Weight | 300KG |
| Installation | Ceiling Installation |
| Product Type | Cabinet Air Conditioner |
| Operating Voltage | 220VAC+/-15% 50/60Hz |
| Cooling Method | Water Cooling |
|---|---|
| Warranty | 2 Years |
| Condenser Type | Air Cooled/Water Cooled |
| Refrigeration Method | Compressor Refrigeration |
| Condenser Fans | Axial/Centrifugal |
| Refrigeration Method | Compressor Refrigeration |
|---|---|
| Power Supply | 220-380V/50-60Hz |
| Cooling Capacity Range | 17-22-35-45-55KW |
| Voltage Range | AC220v, 50Hz/60Hz; AC110v, 60Hz; DC-48V. |
| Type | Workshop Cooling |